dzień ziemi25.04.2012r. w naszym ośrodku odbyła się coroczna impreza pod hasłem: „Kochamy przyrodę” w ramach obchodów Dnia Ziemi oraz Dnia Matematyczno – Przyrodniczego.

W krótkiej inscenizacji przyrodniczo – ekologicznej pt.: „Piękno Ziemi, piękno wiosny” wzięli udział m.in. członkowie Koła Ekologicznego. Przesłaniem prezentacji był apel o szacunek do przyrody oraz preferowanie zdrowego stylu życia.

Przyroda otacza nas ze wszystkich stron. Bez względu na położenie geograficzne, kolor skóry, język, jakim mówimy i w co wierzymy, jesteśmy jej częścią. Od tysięcy lat żyjemy w jej otoczeniu. Sami też jesteśmy chyba największą ciekawostką przyrodniczą. To ona nas żywi i ubiera. To dzięki odwiecznej obserwacji przyrody i zjawisk w niej zachodzących potrafimy tak wiele i nadal się od niej uczymy.

Następnie odbył się konkurs wiedzy z zakresu przyrody i ekologii. Uczestnicy quizu wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Zaszczytne I miejsce zdobył Jarosław Stankiewicz, II miejsce wywalczyła Sylwia Gilewska, III miejsce Andrzej Świetlicki. Zwycięzca otrzymał plecak na wiosenne wycieczki.

Gratulacje !!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Organizatorzy:

Zespół Matematyczno – Przyrodniczy: Elżbieta Margielewicz, Lucyna Taudul

Koło Ekologiczne: Katarzyna Bubieniec, Elżbieta Kułak