http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_419/img_1344.jpg22.03.2016r. uczniowie klas Przysposabiających do Pracy oraz Gimnazjum naszego ośrodka odwiedzili Filię Biblioteczną nr1 Biblioteki Publicznej, mieszczącą się na Osiedlu Zielonym w Sokółce. Celem wycieczki było zwiedzenie wystawy prac rękodzielniczych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sokółce. Nasi podopieczni mieli okazję podziwiać serwety i serwetki misternie wykonane na szydełku i na drutach oraz  haftowane krzyżykiem.

Duże wrażenie zrobiły na uczniach prace wykonane na maszynie do szycia, szczególnie narzuty i obrazki  uszyte techniką patchworku. Obserwacja prac podopiecznych z innej placówki była poza walorami estetycznymi, dobrą okazją do porównania własnych umiejętności krawieckich. Uczniowie z klas przysposabiających do pracy naszego ośrodka, realizują lekcje z zakresu kształcenia umiejętności krawieckich. Bezbłędnie rozpoznawali techniki zastosowane w pracach oraz podobne projekty, które wykonywali.

Przy okazji wizyty,  panie z biblioteki oprowadziły nas po wszystkich działach i opowiedziały o księgozbiorze. Zachęcone uczennice założyły karty biblioteczne i zobowiązały się do wypożyczania książek. Bardzo dziękujemy pracownikom Filii Bibliotecznej nr1 Biblioteki Publicznej w Sokółce za miłe przyjęcie i ciekawą wizytę. Na pamiętkę zostawiliśmy wielkanocnego królika wykonanego przez uczniów klas PdP na zajęciach stolarskich. Zdjęcia

Wyjście zorganizowały p. Ewa Wińska i p. Lila Zajkowska.