http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_426/dsc_0004.jpgW miesiącach I-VI 2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce realizowany jest projekt edukacyjno-wychowawczy „Z rowerem mogę wszystko!”. Projekt opracowały i realizują 2 wychowawczynie internatu: p. Bożena Rećko i p. Małgorzata Hołownia- Iwanow. Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki współpracy z p. Piotrem Kirpszą - prezesem Sokólskiego Klubu Kolarskiego „Sokół”.

Wniosek opracowany przez B. Rećko i M. Hołownię-Iwanow, złożony do Fundacji Banku Zachodniego WBK Grupa Santander „Bank Dziecięcych Uśmiechów” przez  Klub Kolarski „Sokół” otrzymał grant pieniężny w wysokości 4 tysięcy złotych. Dotacja została przeznaczona na zakup rowerów oraz zorganizowanie wycieczki rowerowej dla 6 wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce. W ramach projektu odbywają się również zajęcia edukacyjne. Prowadzące korzystają z pomieszczeń Ośrodka oraz pomocy dydaktycznych, które się tu znajdują. Projekt zakończy się wycieczką do stadniny koni.

Uczestnicy projektu zdobywają wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się na drodze oraz umiejętność jazdy na rowerze. Podczas zajęć warsztatowych uczą się podstawowych wiadomości na temat ruchu drogowego. Poznają podstawowe znaki drogowe. Zdobędą wiedzę na temat: jak udzielać pierwszej pomocy?. Uczą się poruszania rowerem po ścieżkach rowerowych i po drogach publicznych. Wyrażą swoje doświadczenia z udziału w projekcie w formie plastycznej. Doświadczą przyjemności z możliwości podróżowania rowerem. Na koniec otrzymają te rowery na własność. W domach rodzinnych nie mają rowerów, ponieważ ich rodziców nie stać na taki zakup. Zdjęcia

Bożena Rećko
Małgorzata Hołownia- Iwanow