http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_427/20160513_093407_resized.jpgW dniu 13 maja 20016 roku w SOSW w Sokółce odbyło się spotkanie dotyczące profilaktyki antynikotynowej. Uczestniczyła w nim młodzież klas SPL-GL, ZSZ oraz wybrane osoby z klas PDP. W czasie spotkania metodą burzy mózgów uczniowie odpowiadali na pytanie: Dlaczego ludzie palą? Kolejnym punktem był eksperyment pokazujący jak działają płuca i co pozostaje w nich po wypaleniu jednego papierosa. Doświadczenie zrobiło na uczniach niebywałe wrażenie. Przygotowane prezentacje multimedialne ukazały zebranym szkodliwość i skutki palenia oraz obaliły mity na jego temat.

W ostatniej części spotkania uczniowie mieli za zadanie wymyślić niebanalne, zaskakujące teksty odmowy na propozycję zapalenia papierosa. Krótkie podsumowanie w postaci quizu wiedzowego upewniło nas, że uczniowie zdają sobie sprawę z destrukcyjnego wpływu palenia na zdrowie.

             Jako organizatorki wierzymy, że spotkanie przyczyniło się do rozbudzenia świadomości antynikotynowej wśród uczniów. Mamy nadzieję, że zdobyta przez nich wiedza ułatwi podejmowanie mądrych decyzje odnośnie niepalenia oraz w sytuacjach tzw. biernego kontaktu z dymem nikotynowym. Zdjęcia

Urszula Drewniak
Zuzanna Szarkowska-Czeczko