http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_428/20160503_112915.jpgDnia 03.05.2016r. poczet sztandarowy z naszego Ośrodka, uczniowie z klasy II-III pdp Piotr, Paweł, Krystyna wraz z opiekunem Ewą Sokolewicz uczestniczyli w miejskich obchodach 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji naszej Ojczyzny w Kościele p.w. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Uczestnicy uroczystości otrzymali biało-czerwone kotyliony wykonane przez uczniów Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce.

Następnie odbył się przemarsz z Miejską Orkiestrą Dętą ulicami miasta na plac przed kinem „Sokół” w Sokółce, gdzie odbyła się uroczystość patriotyczna połączona z nadaniem Parkowi Miejskiemu imienia Porucznika Władysława Borysewicza.

W programie były również przemówienia okolicznościowe, przedstawienie postaci Porucznika Władysława Borysewicza, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, polskie tańce ludowe w wykonaniu uczniów SP nr 1 w Sokółce oraz występ Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki wraz z mażoretkami. Na koniec reprezentanci sokólskich szkół i zakładów pracy oddali hołd pod tablicą pamiątkową oraz złożyli wieńce i kwiaty. Zdjęcia

Ewa Sokolewicz