http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_438/dscn1663_t2.jpgWe czwartek 02.06.2016 r. odbyło się podsumowanie realizacji programu rządowego „Książki naszych marzeń”. Koordynatorzy projektu: p. A. Ambrożko i p. K. Zalewska wraz z uczniami szkoły podstawowej przygotowały przedstawienie pt. „Poznajemy Polskę z samochodzikiem Frankiem”. Franek to ulubiony bohater naszych młodszych uczniów. Dzieci wytypowały go w wyborach ulubionego bohatera literackiego.
Uczniowie od kilku tygodni z zaangażowaniem przygotowywali scenografię składającą się z kilkunastu plansz, bohaterów i rekwizytów, które własnoręcznie pomalowali wkładając w nie wiele wysiłku i staranności. Uczestniczyli w próbach i przygotowaniach sceny.

Dzięki wspólnym pomysłom powstało przedstawienie o Franku, który wraz z przyjaciółmi: Błyskawicą i Stasiem opowiada o swojej podróży do najważniejszych i najciekawszych miejsc w Polsce. Wraz z nimi uczniowie odwiedzili m. in. Kraków, Warszawę, Gdańsk, Tatry. Młodzi widzowie przyjęli przedstawienie w wykonaniu swoich kolegów z kl. IV, V, VI SPL gromkimi brawami.

W drugiej części naszego spotkania mieli okazję zaprezentować się uczniowie z klas SPU, którzy wcielili się w postacie z wierszy. Ich entuzjazm, chęć aktywnego uczestnictwa i sugestywne oddanie nastroju bohaterów i wierszy nagradzane były owacjami.

Na koniec spotkania koordynatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom za aktywny udział i wspaniałą postawę we wszystkich działaniach realizowanych w czasie programu. Zdjęcia