http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_440/20160524_110618.jpgW ramach Programu Rządowego ph.: „Książki naszych marzeń” zgodnie z §3 pkt.1, poz. d, dnia 24.05.2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z Aleksandrą Zalewską – autorką debiutanckiej książki dla dzieci pt.: „Córki natury”. Była to niezwykle miła wizyta. Dzieci miały okazję spotkać osobę, która kocha pisać wiersze i opowiadania poruszające wiele problemów np. ochrony środowiska. Treści w nich zawarte posiadają niezwykłe wartości wychowawcze, uczą wrażliwości, kształtują prawidłowe postawy i zachowania, a przy tym pisane są dobrym słowem i bardzo podobają się uczniom. Ola jest uczennicą klasy VI Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce.

Młoda poetka bardzo szybko zdobyła serca naszych słuchaczy grą na skrzypcach oraz śpiewem. Ola w bardzo ciekawy i interesujący sposób zaprezentowała nam własne wiersze, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Dziewczynka nie tylko pisze, ale również własnoręcznie wykonuje do nich ilustracje. Opowiedziała publiczności o swoich pasjach i zainteresowaniach. Nastolatka interesuje się przedmiotami ścisłymi jak matematyka, fizyka, chemia, informatyka oraz przyroda. Bierze udział w różnych konkursach przedmiotowych zdobywając wysokie wyniki. Kolekcjonuje aniołki w różnej postaci, znaczki pocztowe i etykiety zapałczane. Nie zabrakło pytań na które chętnie odpowiadała.

Ideą tego spotkania było także pokazanie dzieciom różnych alternatyw i pomysłów na życie, co można robić ze swoim życiem, jak można się angażować, jak można odnaleźć miejsce w życiu i kim chciałoby się zostać w przyszłości.

Ola jest dowodem na to, że w erze komputerów, laptopów, tabletów można znaleźć czas na czytanie, które poszerza horyzonty, może pobudzać do refleksji, na pisanie  wierszy,  które kształcą umiejętności językowe, wzbogacają słownictwo oraz na przyjemne spędzanie czasu wolnego poprzez rozwijanie różnych  pasji.

W podziękowaniu za bardzo ciekawe spotkanie uczestnicy wręczyli pisarce skromny upominek w postaci ręcznie zrobionego kwiatka i oczywiście kolejnego do kolekcji aniołka z pergamano. Zdjęcia