http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_442/1.jpgDnia 08.06.2016r. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjno-wychowawczego „Z rowerem mogę wszystko”, na którego realizację Sokólski Klub Kolarski Sokół otrzymał grant pieniężny z Fundacji Banku Zachodniego WBK Grupa Santander. Przedsięwzięcie skierowane było do wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce w ramach współpracy Ośrodka z Klubem Kolarskim.

Wspólne przedsięwzięcie pozwoliło na integrację dzieci sprawnych z niepełnosprawnymi. Poprzez zespołowe działania dzieci uczyły się spostrzegania potrzeb innych, akceptacji i tolerancji odmiennych zachowań, opiekuńczości i odpowiedzialności za słabszych.

Dzieci biorące udział w projekcie uczestniczyły w rajdzie rowerowym na trasie Sokółka - Kraśniany wraz z kolażami z Klubu Kolarskiego „Sokół”. Trasa wiodła ścieżkami rowerowymi oraz drogami publicznymi. Wychowankowie Ośrodka wykorzystali w praktyce zdobytą podczas zajęć wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się na drodze.

Końcowym etapem rajdu było Gospodarstwo Agroturystyczne w Kraśnianach, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji. Jeździły konno pod opieką instruktora, zwiedziły stajnie. Korzystały też z placu zabaw wyposażonego w trampolinę, mini zjazd linowy, huśtawki. Dzieci piekły kiełbaski w ognisku, następnie był słodki poczęstunek. Wspólnie z kolegami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce, goszczącymi również w gospodarstwie agroturystycznym wzięły udział w grach i zabawach przygotowanych przez wychowawców internatu. Wspaniała pogoda i piękna okolica sprzyjały wypoczynkowi i rekreacji na świeżym powietrzu. Zdjęcia

Bożena Rećko
Małgorzata Hołownia-Iwanow