http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_443/100_2057.jpg8.06.2016r. wychowankowie internatu po zajęciach lekcyjnych uczestniczyli w grze terenowej ,,Jestem bezpieczny” zorganizowanej w Gospodarstwie Agroturystycznym w Kraśnianach. Była to doskonała okazja do praktycznego przećwiczenia zasad koleżeńskiej współpracy oraz bezpiecznej zabawy w terenie. Wielką frajdą okazały się atrakcje, które czekały na miejscu - trampolina, plac zabaw z huśtawkami, lina do wspinaczki i zjazdów oraz gospodarskie zwierzęta. Najbardziej jednak oczekiwano na konne przejażdżki.

Wyjazd do Kraśnian był także doskonałą okazją do zorganizowania ogniska, które corocznie jest akcentem kończącym wspólne zajęcia w internacie. Pieczenie kiełbasek umilało wspólne śpiewanie. Wśród nas gościliśmy panią Dyrektor.

Słoneczna pogoda sprzyjała dalszym zabawom w terenie. Wiele śmiechu i radości przysporzyły pękające balony wodne, wspólnie podrzucane do góry za pomocą dużej chusty. Odbyła się także ,,podróż pociągiem” stworzonym ze skakanek po rozległym gospodarskim podwórku. Naśladowanie gestów w zabawie ,,dyrygent” było chwilą rytmicznej zabawy. Nie zbrakło rozgrywek w piłkę nożną oraz pięknych baniek mydlanych, które mieniły się w świetle zachodzącego słońca. Zdobyte doświadczenia i cudowne wspomnienia na długo pozostaną w naszej pamięci. Zdjęcia

Przed nami wakacje, na które bardzo czekamy!

Katarzyna Bubieniec
Małgorzata Hołownia Iwanow