http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_445/p6091202.jpgPo raz kolejny wychowankowie SOSW w Sokółce mogli zaprezentować swoje umiejętności sportowe podczas XVII Mistrzostw Województw Podlaskiego w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 07.06.2016r na stadionie „Zwierzyniec” w Białymstoku.

Sześcioro zawodników pod opieką p. Doroty Kozaczyńskiej i p. Elżbiety Margielewicz zmagało się w konkurencjach lekkoatletycznych.

Ewa z klasy III gimnazjum /kat. dziewcząt młodszych/ wystartowała w konkurencji skok w dal zdobywając III miejsce, w konkurencji bieg na 800 m dobiegła na metę z drugim czasem, zdobywając tym samym srebro.

Sylwia z klasy I gimnazjum w biegu na 800 m uplasowała się na III miejscu,

Ania z klasy I ZSZ /kat. dziewcząt starszych/ zdobyła srebrny medal w skoku w dal.

Mariusz (III kl ZSZ) uzyskał bardzo dobry wynik w pchnięciu kulą i zdobył złoto, w biegu na 400 m- srebro a Zbyszek (klasa II ZSZ) w pchnięciu kulą stanął na podium na III miejscu.

Damian z klasy III szkoły ponadgimnazjalnej startując w biegu na 800 m na mecie był, jako drugi.

Na zakończenie zmagań sportowych zawodnicy otrzymali nagrody, pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez organizatorów. Uczestnicy zawodów i kibice z dużym entuzjazmem dopingowali swoje koleżanki i kolegów, widać było dużą integrację poszczególnych wszyscy startujący wykazali się wysoką sprawnością fizyczną oraz sportową rywalizacją.

Kolejny występ naszych lekkoatletów potwierdził, że „Lekkoatletyka jest sportem dla każdego”. Zdjęcia