http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_445/p6091202.jpgPo raz kolejny wychowankowie SOSW w Sokółce mogli zaprezentować swoje umiejętności sportowe podczas XVII Mistrzostw Województw Podlaskiego w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 07.06.2016r na stadionie „Zwierzyniec” w Białymstoku.

Sześcioro zawodników pod opieką p. Doroty Kozaczyńskiej i p. Elżbiety Margielewicz zmagało się w konkurencjach lekkoatletycznych.

Ewa z klasy III gimnazjum /kat. dziewcząt młodszych/ wystartowała w konkurencji skok w dal zdobywając III miejsce, w konkurencji bieg na 800 m dobiegła na metę z drugim czasem, zdobywając tym samym srebro.

Sylwia z klasy I gimnazjum w biegu na 800 m uplasowała się na III miejscu,

Ania z klasy I ZSZ /kat. dziewcząt starszych/ zdobyła srebrny medal w skoku w dal.

Mariusz (III kl ZSZ) uzyskał bardzo dobry wynik w pchnięciu kulą i zdobył złoto, w biegu na 400 m- srebro a Zbyszek (klasa II ZSZ) w pchnięciu kulą stanął na podium na III miejscu.

Damian z klasy III szkoły ponadgimnazjalnej startując w biegu na 800 m na mecie był, jako drugi.

Na zakończenie zmagań sportowych zawodnicy otrzymali nagrody, pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez organizatorów. Uczestnicy zawodów i kibice z dużym entuzjazmem dopingowali swoje koleżanki i kolegów, widać było dużą integrację poszczególnych wszyscy startujący wykazali się wysoką sprawnością fizyczną oraz sportową rywalizacją.

Kolejny występ naszych lekkoatletów potwierdził, że „Lekkoatletyka jest sportem dla każdego”. Zdjęcia

Dorota Kozaczyńska
Elżbieta Margielewicz