http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_448/2016-06-15_10-43-48.jpgSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sokółce może poszczycić się nowym gabinetem służącym wspieraniu usprawniania ruchowego uczniów. Sponsorami sprzętu z hydromasażem oraz remontu odpowiedniej sali są państwo Anna i Leszek Sawiccy oraz SOSW w Sokółce, wykonawcą zadań Firma Cargill z filią w Białymstoku. Uroczyste otwarcie Gabinetu wodnego nastąpiło w ramach dnia wewnętrznego Święta Ośrodka tj. 15.06.2016 r. W obecności Starosty Sokólskiego p. Piotra Rećko, państwa Sawickich oraz przedstawicieli firmy Cargill wstęgę przecięła Kamila, córka państwa Sawickich. Na cześć sponsorów gabinet nosi nazwę „KAMILKA”.

            Jak podaje producent wanny: hydromasaż zmniejsza napięcie mięśniowe, odprężająco wpływa na cały organizm, łagodzi bóle stawów jak również usuwa zmęczenie, pobudza i dodaje energii, dlatego też wierzymy, że będzie ciekawą alternatywą dla zajęć ruchowych w sali rehabilitacyjnej lub gimnastycznej. Dodać należy, że zwiększona ruchomość w stawach oraz większa siła mięśniowa wpływa na lepszą funkcjonalność organizmu jako całości co z kolei przekłada się na poziom samodzielności i niezależności osoby z dysfunkcjami układu ruchu. Zdjęcia

Urszula Drewniak