http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_457/2016-06-15_09-58-09.jpgZgodnie z wieloletnią już tradycją również w tym roku obchodziliśmy Święto Ośrodka. Dzień 15.06.2016r upłynął jako pierwszy z dwudniowych obchodów. Uroczystość rozpoczęła się apelem organizacyjnym przed tablicą naszego Patrona Janusza Korczaka a następnie cała społeczność szkolna pod przewodnictwem pocztu sztandarowego wyruszyła na mszę św. połączoną z Pierwszą Komunią naszych uczniów oraz w intencji pracowników, kadry i wychowanków do parafialnego kościoła p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym.

            Kolejnym punktem programu było oddanie hołdu Patronowi Ośrodka Januszowi Korczakowi. W imieniu całej szkolnej społeczności, reprezentacja uczniów z klas III-V SPU oraz kl. IV-VI SPL złożyła kwiaty oraz zapaliła symboliczny znicz pod obeliskiem i tablicą korczakowską. Z przyjemnością wysłuchaliśmy wiersza „O Januszu Korczaku” autorstwa Wandy Molik w wykonaniu Mirka z kl. V. Dzięki przedstawieniu „W bibliotece” zebrani w świetlicy szkolnej mieli okazję przypomnieć sobie największe dzieło J. Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. Uczniowie Damian, Ania, Paweł, Kamila, Mirek, Agnieszka, Natalia i Mateusz pod kierunkiem p. Moniki Mróz i p. Doroty Kozłowskiej w niezwykły sposób przenieśli nas w świat dziecięcych oczekiwań oraz przypomnieli, że warto mieć marzenia, że się one spełniają. Z radością odebraliśmy z rąk pana Starosty Piotra Rećko koszulki dla wszystkich uczniów z logo szkoły oraz logo działającego przy placówce Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” sponsorowane przez Powiat Sokólski. Ucieszyliśmy się że będziemy mogli wystąpić w nich podczas festiwalu artystycznego godnie reprezentując naszą placówkę.

W ramach obchodów Roku Sienkiewiczowskiego obchody pierwszego dnia święta ośrodka zakończyły się projekcją filmu „W pustyni i w puszczy”. Myśląc o atrakcjach towarzyszących przeglądowi nie mogliśmy doczekać się kolejnego dnia. Zdjęcia

Urszula Drewniak