http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_460/9.jpg„Witaj! Dzień dobry! To – my...
Poznajesz nas, nasza szkoło?
Wracamy do ciebie z wakacji
ze słońca piłką wesołą”

1 września 2016 roku był pięknym, słonecznym dniem. W SOSW w Sokółce punktualnie o godzinie 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie i ich rodzice, dyrekcja oraz nauczyciele zebrali się licznie na Uroczystej Inauguracji Roku Szkolnego 2016/2017. Jeszcze przed wystąpieniem pani dyrektor powitaniom, uściskom i opowiadaniom o wakacyjnym wypoczynku nie było końca.

„Jeszcze jesteśmy w lesie
i leżymy na plaży...
Pozwól przed pierwszą lekcją
– powspominać, pomarzyć!”

Na początku apelu wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Zebrani z optymistycznym nastawieniem wysłuchali meldunku pani kierownik, przemówienia i listu pani dyrektor oraz słów, które skierowali do grona uczniowskiego, rodziców i kadry Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka i Starosta Sokólski.

            Obecni zostali zapoznani z listami uczniów poszczególnych klas i wychowawcami. Nowi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Z nutką niepewności i jeszcze wakacyjnym rozleniwieniem uczniowie rozeszli się na spotkania w klasach a rodzice na zebranie ogólne z dyrekcją. Po otrzymaniu planów lekcji zebrani udali się realizować pomysły na spędzenie ostatniego luźniejszego dnia, gdyż 

za chwilę nad książką
pochylimy znów głowy...
Bo już słońce przez okno
świeci blaskiem wrześniowym”
 

                                           Ryszard Przymus

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Urszula Drewniak