http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_487/20160905_113714.jpg"Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza to tegoroczna lektura Akcji Narodowego Czytania 2016. Akcja Narodowego Czytania organizowana jest od 2012 roku i objęta patronatem prezydenckiej pary. Jej główny cel stanowi popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

Rok 2016 to rok Henryka Sienkiewicza. W tym roku obchodzimy setną rocznicę śmierci naszego noblisty i 170. rocznicę jego urodzin. To właśnie jego dzieło "Quo Vadis" stało się lekturą Narodowego Czytania. Powieść historyczna, która odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków. Powieść wybrano podczas internetowego głosowania. Dzieło polskiego noblisty konkurowało z "Chłopami" Władysława St. Reymonta, "Weselem" Stanisława Wyspiańskiego, "Popiołami" Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej "Noce i dnie".

W poniedziałkowe przedpołudnie, 05.09.2016r. na świetlicy SOSW zgromadziła się cała społeczność naszego ośrodka, by też przyłączyć się do czytelniczej akcji i wysłuchać fragmentów  „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszego Ośrodka.

Poznaliśmy także życiorys Henryka Sienkiewicza i obejrzeliśmy prezentację poświęconą autorowi i jego dziełu.

Najaktywniejsi uczestnicy otrzymali znaczki-nalepki związane z tym wydarzeniem, a wszyscy odbicie pamiątkowej pieczęci.

Akcję  Narodowego Czytania w naszym Ośrodku przygotowały panie: Katarzyna Zalewska – nauczyciel języka polskiego oraz Agnieszka Ambrożko - bibliotekarka. Zdjęcia

Bierzemy udział w Narodowym Czytaniu po raz trzeci.

Katarzyna Zalewska