http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_483/img_20161013_140533.jpgDnia 13 października 2016r. Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „ Pod Skrzydłami” w ramach realizacji projektu „Od tradycyjnego rzemiosła do nowoczesnych technik artystycznych” zorganizowało zajęcia z zakresu plastyki sensorycznej z udziałem dzieci ze Stowarzyszenia „Zielony Zakątek” i dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sokółce. Projekt został dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” IX Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Filantropii w Polsce. Podczas zajęć zostały wykorzystane elementy sensoplastyki, które wpływają na stymulację wszystkich zmysłów.

Uczestnicy zajęć mieli okazję obserwować, słuchać, wąchać, smakować i dotykać. Dzieci wykonały efektowną lampę lawową, zanurzyły się w kolorowej cieczy newtonowskiej, stworzyły pachnące masy. Na zakończenie zajęć został wykonany wielobarwny dywan sensoryczny z różnymi ziarnami: fasolą, grochem, kaszą i ryżem. Chodzenie po takim dywanie było fantastycznym przeżyciem.

Zajęcia przyniosły wszystkim wiele radości. Było zabawnie, pysznie i zmysłowo.Zajęcia zostały przeprowadzone przez p. Katarzynę Dylewska i p. Beatę Żółtko. Zdjęcia

Katarzyna Dylewska