http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_479/dsc_0823_81_t2.jpgW piątek 30.09.2016 r odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów i opiekunów Goście z Białorusi przebywali w naszym ośrodku w dniach od 26.09 do 30.09.2016 w ramach realizacji projektu pn. „Lepszy start w dorosłe życie uczniów niepełnosprawnych” współfinansowanego ze środków przyznanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej z konkursu Polska Pomoc Rozwojowa 2016. Dni te po brzegi wypełnione ciekawą ofertą warsztatową, wycieczkami edukacyjnymi, zajęciami sportowymi i integracyjnymi minęły bardzo szybko. Uczniowie z SOSW w Sokółce i młodzież z Mołodeczna mieli możliwość wiele się nauczyć, doświadczyć, zobaczyć, zwiedzić i przeżyć.

Liczne warsztaty, mecz piłki nożnej Bumber Ball, zajęcia hipoterapii i śpiewanie przy ognisku, wyjście na lody a także wspólna zabawa podczas dyskoteki pożegnalnej stworzyły okazję lepszego poznania się i nawiązania polsko-białoruskich przyjaźni. W podziękowaniu za wspaniale spędzony czas uczniowie z Mołodeczna przedstawili scenkę teatralną przeplataną tematycznymi tańcami i wystąpieniami muzycznymi solo. Również SOSW w Sokółce pożegnał niecodziennych gości piosenką w wykonaniu Mateusza, Klaudii i Karoliny przy akompaniamencie p. Katarzyny Dylewskiej. W uroczystym pożegnaniu udział wzięli członek zarządu Powiatu Sokólskiego p. Alicja Rysiejko, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Jakub Fic, koordynator projektu Joanna Bieszczad i jej pomocnica Elżbieta Ołdziejewska, którzy przekazali uczniom z Mołodeczna słodkie upominki. Podziękowania za umożliwienie przyjazdu i domową atmosferę popłynęły również ze strony dyrektor Specjalnej Szkoły z Internatem nr 2 dla Dzieci z Wadami Wzroku w Mołodecznie p. Natalii Glinskiej. Liczymy, że współpraca między partnerskimi placówkami zaowocuje kolejnymi ciekawymi przedsięwzięciami. Zdjęcia

Urszula Drewniak