http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_490/20161102_182136.jpg2 listopada w Domu Rodzinnym Serce odbyło się spotkanie dwóch klubów wolontariusza: Klubu Wolontariusza z Przedszkola Nr 1 i Szkolnego Klubu Wolontariusza z SOS-W. Przedszkolaki i ich starsi koledzy świetnie dogadywali się podczas wspólnej zabawy. Do dyspozycji dzieci były gry planszowe i zręcznościowe, puzzle, kolorowanki i wiele innych zabaw przygotowanych przez nauczycielki opiekujące się wolontariuszami: panią Elżbietę Szomko i Edytę Kondrat.

Spotkanie dwóch klubów wolontariuszy miało na celu rozwijanie umiejętności współpracy, zrozumienia dla inności i poszanowania. Wolontariusze uczyli się jak można wspierać w zabawie słabszych i jakie dobierać zabawy, by każdy mógł się w czymś wykazać.

Zaproszono również gości, których włączono do wyżej wymienionych działań: malarkę Grażynę Horosz i absolwenta SOS-W Pawła Panasiuka. Ta inicjatywa nie tylko dostarczyła wiele radości, ale także pozwoliła zintegrować się współpracującym wolontariuszom i zaproszonym gościom. Zdjęcia

Elżbieta Szomko