http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_492/img_20161103_131655.jpg3 listopada 2016r. Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w ramach realizacji projektu „Od tradycyjnego rzemiosła do nowoczesnych technik artystycznych” zorganizowało po raz drugi zajęcia z zakresu sensoplastyki z udziałem dzieci ze Stowarzyszenia „Zielony Zakątek” i dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce. Projekt został dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” IX Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Filantropii w Polsce. 

Zajęcia z elementami sensoplastyki to różnorodność faktur, kolorów, barw i zapachów. Takie zajęcia wpływają na stymulację wszystkich zmysłów, uwalniają naturalną ekspresję twórczą, dzięki czemu uczestnicy czerpią satysfakcję z kreatywnego działania.

W ramach zajęć wykonaliśmy kolorową, pachnącą żelkolinę. W kąpieli mlecznej malowaliśmy obrazy barwnikami i olejem – efekt był oszałamiający. Mieliśmy także okazję poczuć zapach lata, gdyż z produktów spożywczych wykonaliśmy piasek, z którego można było lepić kule i babki piaskowe. Na koniec zajęć utworzyliśmy jeże, które mogliśmy zabrać ze sobą do domów. Zabawa była doskonała. Zajęcia prowadziły: Pani Katarzyna Dylewska i Pani Beata Żółtko. Zdjęcia

Katarzyna Dylewska

/images/logotypy.jpghttp://www.soswsokolka.pl/images/finalne_logo_pod_skrzydami2.jpg