http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_507/img_1708.jpg16 listopada 2016 roku społeczność SOSW zgromadziła się w świetlicy szkolnej, aby wziąć udział w „Spotkaniu z historią” celem, którego było utrwalenie wiedzy dotyczącej symboli narodowych. Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy. Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum obejrzeli filmik edukacyjny poświęcony Symbolom Narodowym. W jego treść były wplecione słowa Hymnu Narodowego, wyjaśnienie pojęć godło, flaga, biel i czerwień, patriota. Wysłuchali oni mini wykładu połączonego z aktywnym wypowiadaniem się na tematy związane z patriotyzmem. Ciekawe łamigłówki z wykorzystaniem różnorodnych ilustracji pozwoliły utrwalić znajomość Hymnu Narodowego.

            Drugą grupę uczestników warsztatów utworzyli uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Szkoły Zawodowej. W tej części pojawiły się tematy związane z historią Polski. Zgromadzeni obejrzeli bogatą w treści prezentację multimedialną dotyczącą genezy powstania godła polskiego. Kolejna ciekawa prezentacja dotycząca Hymnu Narodowego pozwoliła zgromadzonym przypomnieć wersy ważne dla każdego Polaka.

Spotkanie było bardzo ciekawą lekcją Patriotyzmu. Uświadomiło każdemu ze zgromadzonych, że jest Polką lub Polakiem, jest odpowiedzialny za swoją Ojczyznę. Przyczyniło się również do wzrostu świadomości narodowej oraz znajomości symboli narodowych.

Zajęcia przeprowadził pan Krzysztof Jodczyk - historyk Białostockiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, który ten trudny temat przedstawił w niezwykle przystępnej formie. Serdecznie dziękujemy za zajęcia oraz za niespodziankę: opaski odblaskowe w barwach narodowych. Zdjęcia

Organizatorem spotkania była p. Zuzanna Szarkowska–Czeczko