http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_508/dscn3698.jpgNasi uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu „Czytające piątki” zainicjowanym przez Bibliotekę Publiczną w Sokółce. Listopadowe spotkanie (17.11.2016r.) odbyło się pod hasłem „Inaczej mówimy, inaczej czytamy”. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania nas z historią i znakami tworzącymi polski alfabet Braille’a. Następnie wspólnie odczytywaliśmy znaki tworzące wyrazy. Chętni samodzielnie „kropkowali” własne imiona, co wywoływało wiele emocji i staranności w wykonaniu ćwiczenia.

Kolejnym krokiem było zapoznanie się z językiem migowym. Wspólnie z bibliotekarką uczyliśmy się migać palcowym alfabetem własne imiona. Próbowaliśmy także trudniejszych wyrazów, migaliśmy zwierzęta, miesiące i dni tygodnia.

Na zakończenie w skupieniu obejrzeliśmy wstęp do baśni o Kopciuszku w języku migowym. Spotkanie było bardzo ciekawe i pozwoliło nam poznać sposoby komunikowania osób, które nie mogą mówić lub widzieć. Zdjęcia

Katarzyna Zalewska