http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_515/dsc_1160.jpg„Mizerna cicha, stajenka licha, pełna niebieskiej chwały,

oto leżący, przed nami śpiący w promieniach - Jezus mały"...

W grudniowe popołudnie, tradycyjnie jak co roku, cała społeczność Ośrodka oraz zaproszeni goście zgromadzili się wspólnie na uroczystej Wigilii.

Ten magiczny wieczór, jedyny w roku rozpoczął się od „Jasełek”, które rozegrały się w niezwykłej betlejemskiej scenerii i były przeplatane pięknymi, polskimi kolędami. W tym roku w rolę biblijnych postaci wcielili się nie tylko wychowankowie, ale również wychowawcy.

Przedstawiciele uczniowskiej społeczności - Wiktoria, Damian i Daniel uroczyście powitali wszystkich zebranych: wychowanków, rodziców, kadrę Ośrodka, przedstawicieli władz samorządowych, duszpasterstwa w Sokółce, oraz innych zaproszonych gości i złożyli wigilijne życzenia.

Nie zabrakło również tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i składania sobie serdecznych, świątecznych życzeń. Wszyscy zasiedliśmy do uroczystej kolacji, gdzie każdy mógł spróbować przepysznych wigilijnych potraw.

Najbardziej wyczekiwanym momentem tego niezwykłego wieczoru było przybycie samego Świętego Mikołaja, który w towarzystwie swoich pracowitych elfów zjawił się aż z dalekiego Bieguna Północnego, by wręczyć wszystkim wymarzone prezenty, które w tym roku zostały ufundowane przez Starostę Sokólskiego, p. Piotra Rećko. Nasz Mikołaj nie zapomniał również o dorosłych, wszyscy goście i pracownicy zostali obdarowani świątecznymi upominkami - choinkami z piernika.

W ramach podziękowania za wymarzone prezenty, Mikołaj wysłuchał kolęd w wykonaniu naszych wychowanków. Te wspólnie przeżyte chwile, otrzymane prezenty pozostaną nie tylko na zdjęciach ale na długo w sercach i pamięci wszystkich zebranych.

Ten magiczny, świąteczny wieczór dobiegł końca, na kolejny który przyjdzie dopiero za rok, wszyscy będziemy czekać z wielkim utęsknieniem. Zdjęcia

Wesołych Świąt!
Bez zmartwień,
Z barszczem, z grzybami, z karpiem,
Z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych Świąt!
A w Święta,
Niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech Wam pachną na zdrowie.
Wesołych Świąt!
A z Gwiazdką! -
Pod świeczek łuną jasną
Życzcie sobie - najwięcej:
Zwykłego, ludzkiego szczęścia

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Beata Boguszewska