http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_520/choinka_035.jpgChoinka szkolna wpisała się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w SOSW w Sokółce. Jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci i młodzieży. W tym roku zabawa odbyła się w środę, 18 stycznia.
Wszystkich zebranych powitały organizatorki zabawy, panie Urszula Drewniak, Monika Mróz i Zuzanna Szarkowska-Czeczko. Witali się również sąsiad z sąsiadem, w parach witały się łokcie, witały bioderka, witały brzuszki i kolanka. Formy aktywności zaproponował również Kuba ze szkoły podstawowej. Kiedy tylko rozruszały się ręce i nogi, rozległy się głośne dźwięki utworów granych przez przedstawicieli zespołów MEGAM i SONEL, którzy, już można powiedzieć tradycyjnie, zapewnili oprawę muzyczną choinki.

Najbardziej oczekiwanym momentem było oczywiście przybycie Świętego Mikołaja. Uczniowie z niecierpliwością wyglądali go z okien swoich klas, ale jak to zwykle bywa z Mikołajem, zjawił się nie wiadomo kiedy i zaskoczył ich pukaniem do drzwi poszczególnych sal. Po paru minutach rozmów Święty Mikołaj stwierdzał, że wszyscy zebrani byli grzeczni i mimo przygotowanych w zanadrzu rózg, rozdawał słodkości i napoje a najmłodszym milusie foczki. Chętni uczniowie i licznie zebrani rodzice dostali również Mikołajową wróżbę na Nowy Rok. I tak oto padały słowa przestrogi typu: „Nie chcę cię martwić, ale po tym cukiereczku przytyjesz 10 kg”, „Żeby kózka nie skakała.. Skacz ile chcesz, ale uważaj jak padasz.”. Były też rady: „Kup ponton i odpłyń w siną dal”, „Wymarzona ocena już blisko. Czas się ładnie uśmiechać do nauczyciela”. Były przepowiednie: „Czeka Cię wygrana! Zacznij zbierać na kupony”, „W życiu daleko zajdziesz... Kup sobie nowe buty!”

Jednak to wesołe „Rusz się wreszcie, bo zespół pojedzie do domu!” szybko rozniosło się wśród uczniów i wszyscy z wielką przyjemnością powrócili do tańców. Chociaż mróz malował piękne obrazy na oknach, w świetlicy szkolnej panowała przemiła atmosfera i wszyscy zebrani bawili się naprawdę wspaniale.

Szczególne podziękowania należą się przyjaciołom Ośrodka, dyrektorowi, którzy zapewnili słodycze i napoje do choinkowych paczek a także Radzie Rodziców, panom Zbyszkowi Żukowskiemu i Markowi Kozłowskiemu z zespołów MEGAM i SONEL za zapewnienie oprawy muzycznej jak również wszystkim nauczycielom, którzy sprawowali opiekę nad uczniami podczas trwania zabawy. Zdjęcia

Urszula Drewniak
Zuzanna Szarkowska-Czeczko