http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_522/img_20170130_171108297.jpgW drugim tygodniu ferii zimowych, w siedzibie Stowarzyszenia „Barka”, odbyło się spotkanie integracyjne w ramach grupy wsparcia „Przystanek Nadzieja”. Zostało ono zorganizowane dzięki współpracy Stowarzyszenia z dwoma  klubami wolontariusza: Szkolnym Klubem Wolontariusza działającym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym pod kierunkiem Elżbiety Szomko i Klubem Wolontariusza z Przedszkola Nr 1 pod kierunkiem Edyty Kondrat.

W ubiegłym roku „Barka” pod hasłem „Mam pomysł” zorganizowała warsztaty, w których wzięły udział osoby z niepełnosprawnościami oraz przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i organizacji pozarządowych. Wspólnie, przez dwa dni pracowaliśmy nad rozpoznaniem problemów i potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz nad tym, co zrobić, aby w naszym środowisku żyło się im lepiej. Tak powstał pomysł na powołanie grupy wsparcia. Pod nazwą "Przystanek Nadzieja" jest ona miejscem spotkań, rozmów, integrowania się i pomagania sobie nawzajem. Wszyscy jesteśmy wolontariuszami, wspólnie podejmującymi działania po to, by nasze życie było lepsze, bezpieczniejsze i bardziej pogodne.

30 stycznia 2017 r. odbyły się warsztaty muzyczne z zespołem „Cygańskie Serca” z Igrył. Pomimo tego, że w niepełnym składzie, zespół zachwycił talentem i umiejętnościami. Pan Wojciech Januszkiewicz zapoznał uczestników spotkania z tradycjami cygańskich taborów, ciekawostkami z życia Cyganów i ich urzekającą muzyką. Była okazja do wspólnego śpiewania, tańców, a nawet gry na instrumentach. Inspirujący głos wokalistki - pani Iwony, jak również prezentacje taneczne i niezwykle kolorowe stroje przeniosły nas w magiczny świat Romów. Atmosferę budowały utwory w języku polskim i romskim.

Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy i ich rodziców. Podczas spotkania „wykluło się” wiele ciekawych pomysłów na kolejne tego typu imprezy i spotkania.

Serdecznie dziękujemy zespołowi „Cygańskie Serca” z Igrył za poprowadzenie warsztatów, Dyrektor Przedszkola Nr 1 w Sokółce Pani Barbarze Dubrówko za wspieranie działań wolontarystycznych i użyczenie instrumentów muzycznych, Piekarni Maciej Szomko, Pani Ewie Roman, a także małym i dużym wolontariuszom za pomoc w zorganizowaniu spotkania. Zdjęcia

Elżbieta Szomko