http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_527/bal_karnawaowy_2017_008.jpgW dn. 23.02.2017r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się Bal Karnawałowy ph „Karnawał w rytmie disco”. Celem zorganizowanej imprezy była integracja całej społeczności internatu Ośrodka oraz kultywowanie tradycji związanych z karnawałem. Podczas balu tradycyjnie ogłoszony był konkurs na zwycięską grupę. Jury oceniało udział i zaangażowanie wychowanków w trakcie zabawy. Grupy przedstawione były w sposób humorystyczny: jako zamaskowani – gr. I, kapelusznicy – gr. II, krawaciarze – gr. III i okularnicy – gr. IV. Podczas prezentacji poszczególnych grup można było zobaczyć m. in. tradycyjne tańce karnawałowe i dyskotekowe tj. lambadę, macarenę czy twista.

 Wszystkie grupy biorące udział w balu otrzymały nagrody pozyskane od sponsora w postaci kolorowych maskotek. Nie zabrakło również wesołych karnawałowych zabaw i konkursów z nagrodami – niespodziankami. Uczestnicy mogli sprawdzić się min. w zabawach zręcznościowych „wyścig z jabłkiem”, „ołówek w butelce” czy „autobus” oraz w konkurencjach tanecznych: „taniec z miotłą”, „taniec z jabłkiem”, czy „taniec z woreczkiem na głowie”. Wszyscy uczestnicy zabaw i konkursów nagradzani byli słodką niespodzianką i wesołą maskotką.

Podczas imprezy odbyły się tez wybory Króla i Królowej Parkietu, uroczyście ukoronowani zostali Wiktoria - jako Królowa i Damian - jako Król. Królewska Para wspólnie odtańczyła walca i otrzymała w nagrodę wspaniałe królewskie poduszki.

Wspólna zabawa dostarczyła wychowankom wiele przeżyć i radości. To był przyjemnie spędzony czas, na którym uczestnicy pokazali, że chcą i potrafią dobrze się bawić. Kolejny Bal Karnawałowy już za rok! Zdjęcia

Organizatorami balu były panie: B. Boguszewska i K. Dylewska