http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_528/20170218_141335.jpgDnia 18 lutego 2017 r. harcerze z drużyny „Nieprzetarty Szlak” min. druhna Sandra, druh Paweł, drużynowa Monika Mróz i przyboczna Marta Kulmaczewska uczestniczyli w obchodach Hufcowego Dnia Myśli Braterskiej w Zespole Szkół w Lipsku. Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni. Obchodzone jest przez harcerzy i skautów na całym świecie 22 lutego w dniu urodzin Roberta Baden- Powella, założyciela skautingu. W ten dzień harcerze składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują gry terenowe, spotykają się przy ogniskach. Na spotkanie przybyło ok. 200 osób - instruktorów, harcerzy i zuchów z Sokółki, Nowego Dworu, Lipska, Dąbrowy Białostockiej, Korycina, Kuźnicy i Sidry.

Podczas spotkania każda z drużyn i gromad zuchowych zaprezentowała specjalnie przygotowaną na te okazję myśl Baden-Pawella. Drużyna harcerska „Nieprzetarty Szlak” przedstawiła myśl „Śmiejcie się ile tylko możecie, to dobrze wam zrobi”. Wszystkie drużyny też miały za zadanie wykonać tort z okazji urodzin Baden - Pawella dla wylosowanej drużyny. Na zakończenie każda z drużyn mogła skonsumować zrobiony tort. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania przy dźwiękach gitary i pląsów. Uroczystość zakończyła się zawiązaniem kręgu z harcerskim pożegnaniem. Zdjęcia

Drużynowa: Monika Mróz
Przyboczna: Marta Kulmaczewska