http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_540/1.jpgW środę 29 marca 2017 roku pięcioro zawodników Klubu Sportowego „Sokół” Olimpiad Specjalnych wzięło udział w IX Podlaskim Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej MATP Olimpiad Specjalnych.

Zawody odbyły się w Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia z klasy IV SPU, Ola z klasy IV SPU, Aneta z klasy V SPU, Paweł z klasy VI SPU, Krzyś z klasy I GU.

Program rehabilitacyjno–treningowy przeznaczony jest dla osób, które, z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w oficjalnych dyscyplinach sportowych Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy mieli do wyboru maksymalnie 3 konkurencje spośród 25 takich jak: przechodzenie przez tunel, toczenie piłki, pokonywanie nierównego podłoża, równoważnia, chwyt i rzut piłki, nakładanie kółek na stojak, strzał do bramki, czy pokonywanie toru przeszkód.

Zgodnie z filozofią programu konkurencje nie miały formy współzawodnictwa. Integracja i dobra zabawa zastąpiły rywalizację. Uczniowie z zapałem i zaangażowaniem wykonywali swoje ćwiczenia, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz pamiątkowymi medalami.

To był wspaniały dzień pełen radości i uśmiechu.

Do zawodów przygotowywały i opiekę nad zawodnikami sprawowały panie Elżbieta Margielewicz i Ewa Wińska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Przewodnicząca Klubu Sportowego „Sokół” Olimpiad Specjalnych
Elżbieta Margielewicz