http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/teatr_syn_smoka.jpgKolejny Teatr Internetowy TVP dla Szkół, odbył się 29.03.201r. Tego dnia obejrzeliśmy spektakl „Syn smoka”. Była to japońska baśń osnuta na motywach ludowych. Opowiadał o tym jak „ pewnego dnia w okolicy pojawił się Czerwony Diabeł, który porwał Aye, przyjaciółkę chłopca o imieniu Taro. Leciwa babcia, która wychowuje Taro, uległa wypadkowi. Beztroski świat Taro nagle rozpadł się na kawałki. W takiej sytuacji Taro poznaje sekret rodzinny: jego mama żyje, ale została zamieniona w smoka i tylko on może ją odnaleźć ”.

Syn smoka to najpopularniejszy spektakl dziecięcy 2016r - wygrał w plebiscycie Dziennika Polskiego KRAKOWSKIE ZŁOTE MASKI.

Organizatorzy: Marta Tolko-Kuziuta, Marta Kawrygo-Leonowicz

 

http://www.soswsokolka.pl/images/syn_smoka_2.jpg