http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_541/img_7103.jpgW marcu 2017 opiekun Koła „Jestem Wolontariuszem” Elżbieta Szomko zorganizowała wyjście do Smykolandii dzieciom realizującym zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju w OSW w Sokółce zapraszając równocześnie do udziału w tym przedsięwzięciu grupę wolontariuszy z Przedszkola 1.
Dzieci realizujące w ośrodku wczesne wspomaganie rozwoju przybyły na zajęcia pod opieką rodziców. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie w tym magicznym miejscu. Na twarzach malowały się uśmiechy, zdziwienie, zainteresowanie, zaciekawienie.

Wystarczyła krótka chwila, by wszyscy wspólnie zajęli się zabawą: budowaniem wspaniałych konstrukcji, figlowaniem w basenie z kulkami, rzucaniem do celu, pokonywaniem toru przeszkód. Rekordy popularności biła trampolina, na której podskakiwali uczestnicy zabawy. Wszystkim zabawowym zmaganiom towarzyszyły rozmowy niejednokrotnie wspierane gestami – ciekawe wręcz zaskakujące.

To był dobrze i miło spędzony czas. Dzieci w atrakcyjnej formie utrwalały zasady zgodnej i bezpiecznej zabawy, uczyły się komunikacji, form grzecznościowych , zachowań społecznych, współpracy w zespole. Rodzice natomiast mogli wymienić się własnymi doświadczeniami.

Bardzo dziękujemy Pani Marcie Halickiej za nieodpłatne udostępnienie pomieszczeń Smykolandii do realizacji naszego wolontariackiego przedsięwzięcia oraz wolontariuszom z Przedszkola 1 pod opieką pań : Edyty Kondrat i Marty Olechno. Zdjęcia

Opiekun Koła „Jestem Wolontariuszem”