http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/img_20170323_093046.jpgW dniu 23 marca reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w IV Bowlingowym Turnieju Dzieci Niepełnosprawnych w Suwałkach. Dwie drużyny -  młodsza w składzie Justyna, Angelika, Tomasz  oraz starsza: Artur, Agnieszka, Katarzyna dzielnie stawiali swoje pierwsze kroki w życiu na torze do bowlingu. Turniej był zorganizowany przez Niepubliczną  Terapeutyczną Szkołę Podstawową „Bajka” w Suwałkach. Celem turnieju było propagowanie dziedziny sportu jaką jest bowling, integracja dzieci niepełnoprawnych oraz okazją aby wymienić cenne wskazówki dla trenerów.
Rzuty były różne, niektóre strącały 2 kręgle a inne sprawiały, że od razu padały wszystkie kręgle przy okazji zdobywając maksymalną ilość punktów  zawodnikowi w danym rzucie. Techniki rzutu i toczenia również różniły się od siebie. Jednak najważniejsze było to,  że wszyscy zdobywaliśmy punkty, znakomicie się bawiliśmy, na naszych buziach gościł uśmiech i mogliśmy nawiązać nowe znajomości.  Uczestnicy zdobyli medale za udział, dyplomy i wspaniałe  nagrody.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie Agnieszka Ambrożko i Zuzanna Szarkowska-Czeczko

http://www.soswsokolka.pl/images/bowling.jpg