http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/sosw_biblioteka_kajtus2.jpg29.05.2012r. w godz. 15.30-16.30 w oddziale Biblioteki Dziecięcej w Sokółce odbyły się zajęcia integracyjne z udziałem naszych wychowanków internatu oraz przedszkolaków z Sokółki. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektów realizowanych w Ośrodku w związku z Rokiem Korczakowskim.


Wspólne spotkanie rozpoczęło się od powitania zabawą integracyjną i przedstawienia się dzieci. Maluchy zapoznały się z postacią naszego patrona Janusza Korczaka, wielkiego obrońcy praw dzieci. Dowiedziały się także jakie książki dla najmłodszych napisał Korczak. Prowadzące zajęcia wychowawczynie internatu SOSW, p. Katarzyna Bubieniec i p. Beata Boguszewska zachęciły wszystkich do wspólnego czytania z rodzicami utworów J. Korczaka oraz przybliżyły postać głównego bohatera jednej z nich - Kajtusia Czarodzieja. W tę niezwykłą postać wcielił się jeden z naszych wychowanków - Adrian Gilewski, który zachęcał swoich młodszych kolegów i koleżanki do przeczytania tej ciekawej książki.

Uczestnicy zajęć wspólnie z Kajtusiem Czarodziejem wzięli udział w przygotowanych zabawach oraz w konkursie plastycznym na wykonanie jego portretu. Prace zostały wyeksponowane na wystawce w bibliotece. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodką niespodzianką na zakończenie zajęć.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/sosw_biblioteka_kajtus1.jpghttp://www.soswsokolka.pl/images/news/sosw_biblioteka_kajtus3.jpg

Obrazy: ksiazka_kajtus.jpg