http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_550/011.jpg"Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi,
i jakimi są".

Tove Johsson

W dniu 27.04.2017r. grupa teatralna „Maska” z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Sokółce pod opieką p. B. Boguszewskiej i M. Hołownia- Iwanow uczestniczyła w kolejnym już, bo XV Podlaskim Przeglądzie Grup Teatralnych Szkolnictwa Specjalnego ph. „I Ty możesz zostać aktorem”, który odbył się w WOAK Spodki w Białymstoku.

Festiwal był doskonałą okazją do wypróbowania swoich sił przed wieloosobową publicznością i prezentacji efektów kilkutygodniowych przygotowań pod czujnym okiem instruktorów.

Grupa naszych młodych aktorów, zaprezentowała się w pantomimie pt. „Karawana”. Choć towarzyszyła im trema przed tak liczną publicznością , nasi aktorzy wspaniale odegrali swoje role na scenie. Zdobyli ogromne brawa i sympatię widzów uzyskując Drugą Nagrodę  i pokonując aż 15 konkurencyjnych zespołów. Grupa „ Maska” otrzymała dyplom oraz nagrodę w postaci bonu upominkowego a aktorzy zostali  uhonorowani nagrodami rzeczowymi. Również p. Beata i p. Małgosia za przygotowanie prezentacji artystycznej otrzymały podziękowania i pamiątki.

Wszyscy bawili się wspaniale oglądając popisy sceniczne innych grup i zespołów teatralnych, uczestnicząc w słodkim poczęstunku oraz oglądając niezwykle magiczne triki i sztuczki honorowego gościa festiwalu- magika Łukasza Granta. Zdjęcia

Liczymy, że to nie ostatni sukces naszej grupy teatralnej a kolejne już niebawem!

Beata Boguszewska