http://www.soswsokolka.pl/images/img_20170511_095613.jpgGrupa uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum SOSW pod opieką p. Katarzyny Zalewskiej 10 maja 2017 r. uczestniczyła, razem z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, w podsumowaniu cyklu zajęć, które odbywały się pod hasłem „Czytające piątki” w Bibliotece Publicznej w Sokółce.

Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, która przypomniała nam ciekawe spotkania, w których aktywnie uczestniczyliśmy. Dzięki nim poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat chrztu Polski, historii książki oraz sposobach porozumiewania się ludzi mających problemy ze wzrokiem i słuchem.

Na zakończenie oficjalnej części spotkania, każdy uczestnik otrzymał certyfikat „Przyjaciela biblioteki”. Poczuliśmy się dumni z otrzymania tak miłego wyróżnienia.

Następnie pani dyrektor biblioteki oprowadziła nas po bibliotece zapoznając się z różnorodnym księgozbiorem placówki. Zaciekawiło nas to, że biblioteka posiada w swoich zasobach książki, które można słuchać – audiobooki.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem nowoczesnych regałów ze specjalnym systemem przesuwania, dzięki któremu ciężkie regały zapełnione po brzegi książkami można przesuwać nawet jedną ręką.

Na zakończenie miłej wizyty podziękowaliśmy za miłe przyjęcie i certyfikat oraz zadeklarowaliśmy dalsza chęć współpracy z biblioteką.

http://www.soswsokolka.pl/images/img_20170511_095805.jpg