http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_561/1.jpg30.05.2017r. wychowankowie z I i II grupy w internacie pod opieką wychowawców p. Beaty Tur i p. Małgorzaty Hołowni-Iwanow wybrali się do Biblioteki Publicznej w Sokółce - oddział dziecięcy. Na początku obejrzeliśmy wypożyczalnię biblioteki, z której korzysta 800 czytelników. W bibliotece jest 16 tysięcy książek. Pani kierownik Jadwiga Słoma przypomniała nam jakie są warunki zapisania się do biblioteki i co powinna mieć każda książka - pieczątkę, numer i kartę. Wyjaśniła nam według jakich zasad ustawione są książki w wypożyczalni. Następnie przeszliśmy do czytelni, z której korzysta się na miejscu. Posiada ona książki ze wszystkich dziedzin nauki.

Zobaczyliśmy największą formatem książkę znajdującą się w czytelni i tą najmniejszą. Nasze zainteresowanie wzbudziła malutka książeczka. Od razu padło pytanie o czym ona jest? Okazało się, że jest to książeczka o Unii Europejskiej.

Dowiedzieliśmy się również, że biblioteka przystąpiła do programu ,,Wymiany na rzecz zmiany'', który poświęcony jest społeczności żydowskiej w Polsce. Poznaliśmy alfabet hebrajski i pisaliśmy literki po śladzie. Każdy dostał książeczkę pt ,,O Żydach i Żydówkach'' na własność. Książka napisana jest w bardzo ciekawy sposób i stanowić będzie dla nas cenne źródło informacji o Żydach i kulturze żydowskiej.

Na koniec pobytu w bibliotece mieliśmy okazję doświadczyć, że tablety służą nie tylko do zabawy ale również do nauki. Biblioteka posiada 4 takie tablety, z których można korzystać w czytelni.

Wycieczka utwierdziła nas w przekonaniu, że warto jest korzystać z biblioteki. Zdjęcia

Małgorzata Hołownia- Iwanow