http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_564/dsc_2001.jpg„Jezu Najsłodszy, Ojcze i Panie
dziś moje pierwsze z Tobą spotkanie.
Przyjmij w ofierze me serce małe,
by Cię kochało przez życie całe”

Obchody święta naszej szkoły rozpoczęły się dnia 07.06.2017 r. od apelu organizacyjnego, podczas którego pani Dyrektor Marta Tolko-Kuziuta przedstawiła całej społeczności przebieg uroczystości.

Tradycją Ośrodka jest coroczny udział we Mszy świętej w intencji całej społeczności w kościele p.w Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, oraz w Cerkwi pw. Św. Aleksandra Newskiego w Sokółce. Tegoroczna Eucharystia pod przewodnictwem ks. Proboszcza Bogusława Urbana, która odbyła się w dniu 07.06.2017r. miała niecodzienny charakter. W jej trakcie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Troje uczniów naszego Ośrodka: Kacper, Łukasz i Sławek po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa do swojego serca.

Po powrocie zgodnie z tradycją delegacje uczniów z klas I-III i IV-V złożyły kwiaty pod obeliskiem poświęconym patronowi naszej szkoły i tablicą korczakowską. Kolejny punkt obchodów Święta Ośrodka stanowił program artystyczny poświęcony patronowi naszej szkoły -Januszowi Korczakowi, przygotowany w formie montażu słowno- muzycznego pod kierunkiem p. Iwony Gieniusz.

Stałym punktem obchodów Święta Ośrodka jest organizowany corocznie szkolny konkurs recytatorski „Z Akademią Uśmiechu Ireny Conti Di Mauro”, który przygotowały panie: Marta Kawrygo – Leonowicz i Grażyna Tymoszuk. W konkursie wzięło udział 11 uczniów, z których każdy pięknie recytował wszystkim bardzo dobrze znane wiersze. Po wysłuchaniu wszystkich konkursowych interpretacji, jury w składzie p. Lila Zajkowska, p. Magdalena Słyż, p. Beata Mozolewska wyłoniło zwycięzców, oto oni:

W kategorii uczniów niepełnosprawnych w stopniu lekkim:

I miejsce zajęła Wiktoria

II miejsce exaequo zajęli Damian, Paweł i Ewa

III miejsce zajęła Agnieszka

 

W kategorii uczniów niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym:

I miejsce zajął Daniel

II miejsce zajęła Sylwia

III miejsce ex aequo zajęli Sandra i Mirek

W nagrodę za trud włożony w przygotowania do konkursu uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez Dyrekcję Ośrodka. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

Obchody pierwszego dnia Święta Ośrodka zakończyły się projekcją filmu pt. „Zamach stanu”, przygotowaną przez p. Bożenę Mróz, który obejrzeli starsi uczniowie z klas ZSZ, GL, SPL, GU, PdP., zaś najmłodsi chętnie obejrzeli bajki animowane poświęcone tematyce symboli narodowych oraz legendy polskie.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na dzień drugi, w którym spotkamy się z naszymi rówieśnikami z innych placówek, aby bawić się wspólnie z nimi na Wielkim Święcie Małego Człowieka. Zdjęcia