http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_566/img_20170613_173749.jpg

W dn. 13.06.2017r. w naszej świetlicy szkolnej odbyła się impreza promująca zdrowe odżywianie się pt. „Uczta dla zdrowia”. Uczestnikami imprezy byli wychowankowie internatu wraz z wychowawcami, a jej celem było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania się wśród dzieci i młodzieży, stosowanie tych zasad w codziennym życiu oraz wyrabianie świadomości wpływu owoców i warzyw na utrzymanie dobrego zdrowia. Organizatorka spotkania p. Beata Żółtko i jej pomocnica wychowanka najstarszej grupy internatu Martyna uroczyście powitały wszystkie dziewczynki, które lubią witaminki - owocami, a chłopców marchewką, którą bardziej wolą od dropsów.

Prowadząca p. Beata zaprosiła wszystkich do udziału w „zdrowych grach i zabawach”. Lubiący aktywność fizyczną  wychowankowie mogli spróbować swych sił w zabawie „Kucharz gotuje”, „Kto pierwszy wyciśnie i wypije”, Na podłodze zostaje”. Wszyscy wychowankowie gorąco im dopingowali. Podczas zabawy „Jadłospis na dobry humor” - cała społeczność internatu wspólnie klasyfikowała produkty żywnościowe na „zdrowe” i „niezdrowe” wkładając je do kosza z buźką uśmiechniętą lub smutną.

Na zakończenie wszyscy wychowankowie z wychowawcami degustowali soki warzywne i owocowe przygotowane przez organizatora. Zdjęcia

Beata Żółtko