http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/bezwakacje1.jpgPo dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy  nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas – WAKACJE. Będzie to czas zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego nie zapominany  jednak o bezpieczeństwie. Każdy z nas musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia. W przededniu wakacji uczniowie SOSW w Sokółce spotkali się aby przypomnieć sobie wszystkie ważne zasady dotyczące bezpiecznego wypoczynku.

Celem spotkania było przypomnienie uczniom wiadomości z zakresu bezpieczeństwa, uwrażliwienie  na możliwość  pojawienia się niebezpieczeństw, wskazanie sposobów radzenie sobie w takich sytuacjach. We wspólnej burzy mózgów ustaliliśmy zasady, którymi powinniśmy kierować się w czasie wędrówek górskich,  kąpieli w jeziorze i w morzu, zasady bezpiecznego przebywania na słońcu, bezpiecznej jazdy na rowerze. Przypomnieliśmy sobie również zasady bezpieczeństwa obowiązujące na podwórku, bezpiecznego  przebywania  w domu oraz kontaktów z nieznajomymi a także  wszystkie ważne telefony, które mogą być potrzebne w czasie wypoczynku.  

Pamiętajmy, że żadna zasada nie daje 100% szans na uniknięcie zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza, możliwość stania się ofiarą. Życzymy Wam cudownych, niezapomnianych, pełnych wrażeń i nowych doświadczeń, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji! 

Spotkanie pod hasłem „Bezpieczne wakacje” przygotowała i poprowadziła
p. Zuzanna Szarkowska-Czeczko