http://www.soswsokolka.pl/images/teatr_ostatni.jpg19 czerwca obejrzeliśmy ostatnią w tym roku szkolnym transmisję Internetowego Teatru TVP dla szkół. Spektaklem zamykającym rok szkolny były „Przygody Koziołka Matołka”.

„Postać Koziołka Matołka znają wszyscy – w końcu niewielu kozłom udało się wejść do panteonu ulubionych bohaterów dziecięcych i komiksowych. Najsłynniejszy z nich, stworzony przez Kornela Makuszyńskiego, który zapewnił mu garść szalonych, rymowanych przygód i rysownika Mariana Walentynowicza, który przyprawił mu charakterystyczną bródkę, smukłe rogi i ubrał w czerwone spodenki, sławę zdobył podejmując się dotarcia do Pacanowa. Bo przecież „w Pacanowie kozy kują…”, a kto nie chciałby być kurty na cztery nogi? Koziołek zatem rusza w wielki świat, a że jest postacią odrobinę naiwną, lekko niezdarną, życzliwą, lecz łatwowierną – szybko i sprawnie wpada w tarapaty”.

Po spektaklu odbyło się również wręczenie nagród zwycięzcom IV Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr 2016/2017.

Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na spektakle w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy: Marta Tolko-Kuziuta, Marta Kawrygo-Leonowicz