http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_43/sosw_fair2.jpg

„Fair play w sporcie i w życiu” pod takim hasłem obchodzone były w tym roku dni „szkoły bez przemocy” w SOSW w Sokółce. Impreza odbyła się 16 maja 2012roku. O godzinie 10.00 tego dnia wychowankowie rozpoczęli imprezę w świetlicy szkolnej krótką akademią dotyczącą tolerancji i przemocy. Z dużym zainteresowaniem uczniów spotkała się prezentacja multimedialna o zachowaniach fair play wśród sportowców i kibiców. Uczniowie zapoznali się z sylwetkami polskich sportowców, którzy zasłynęli zachowaniem fair play nie tylko w Polsce ale i na świecie. Przedstawiono pokrótce historię polskiej piłki nożnej i mające się niedługo odbyć w Polsce zmagania piłkarskie na Euro 2012. Na koniec  zajęć świetlicowych odbył się quiz o historii i znaczeniu „fair play”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie różnych klas. Zwycięska drużyna ZSZ otrzymała drobne nagrody.

          Ciekawym akcentem zajęć świetlicowych były przerywniki w postaci pokazów kibiców. Kibice mieli przygotowane wcześniej gadżety w postaci chorągiewek, pomponów, szalików itp. oraz hasła, które wykrzykiwali dopingując zawodników.

         Jednak główną atrakcją tego dnia był mecz piłki nożnej, który rozegrał się między drużyną wychowanków Ośrodka, a drużyną kadry. Wszyscy uczestnicy meczu oraz kibice bardzo emocjonalnie przeżywali rozgrywki. Grający dali z siebie wszystko i zaciekle walczyli o zwycięstwo. Pomimo zdobytych w pierwszej połowie 2 goli przez drużynę kadry, uczniowie nie odpuścili i do końca meczu wyrówna li wynik 2:2. Ostatecznie zwycięzcami okazała się drużyna uczniów, która pokonała rywali w rzutach karnych. Ostateczny wynik meczu to 5:2 dla drużyny uczniów. Niekwestionowanym królem strzelców została p. Anna Gałka, która zdobyła 2 gole.

       Pomimo dużego zmęczenia uczniowie natychmiast wyrazili chęć zmierzenia się ponownie z kadrą w meczu rewanżowym. Pozostali wychowankowie również aktywnie uczestniczyli w meczu jako kibice. Przez cały czas nie ustawały gorące i żywiołowe oklaski i okrzyki dopingu. Wszyscy uczestnicy pamiętali o tym, aby w swoich zmaganiach zachowywać się zgodnie z zasadami fair play.

        Na zakończenie imprezy dyrektor Ośrodka pani Marta Tolko – Kuziuta pogratulowała zwycięzcom wręczając puchar.

       Organizatorem imprezy był Zespół Wychowawczy SOSW w Sokółce pod przewodnictwem p. Lili Zajkowskiej. Pozostali nauczyciele współpracujący przy organizacji imprezy to: p.Łukasz Burak, p. Katarzyna Zalewska, p. Ewa Sokolewicz, p. Dorota Kozłowska, p. Anna Gałka, p. Iwona Gieniusz, p. Zuzanna Szarkowska – Czeczko, p. Marta Kawrygo – Leonowicz, p. Beata Tur, p. Marta Tolko – Kuziuta oraz p. Krzysztof Włodyko, p. Krzysztof Wróblewski, p. Krzysztof Rećko.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.