http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_573/20170911_105429.jpgUczniowie naszego Ośrodka po raz czwarty aktywnie włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”. W roku 2017 w całej Polsce czytano dramat Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”.

Celem inicjatywy jest popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Wielkie dzieła literackie są częścią naszego dziedzictwa narodowego, a my poznając je uwrażliwiamy się na naszą kulturę i tradycje naszego kraju.

W świetlicy SOSW zgromadziła się cała społeczność naszego ośrodka, by wysłuchać fragmentów „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu chętnych uczniów i nauczycieli wcielających się w bohaterów dramatu. Poznaliśmy także życiorys Stanisława Wyspiańskiego i obejrzeliśmy prezentację poświęconą autorowi i jego dziełu, oraz fragmenty ekranizacji dzieła. Zgromadzeni z zainteresowaniem wysłuchali wiadomości o genezie dramatu i autentycznych postaciach, które były pierwowzorami bohaterów. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymali znaczki-nalepki związane z tym wydarzeniem, a wszyscy odbicie pamiątkowej pieczęci, którą specjalnie na to wydarzenie otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta Pana Andrzeja Dudy.

Akcję Narodowego Czytania w naszym Ośrodku przygotowały panie: Katarzyna Zalewska – nauczyciel języka polskiego oraz Agnieszka Ambrożko - bibliotekarka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.