http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_579/p9270060.jpgW dn. 27.09.2017 r. w SOSW po raz kolejny odbyły się wybory do władz Młodzieżowej Rady Internatu na nową kadencję. Intensywne przygotowania rozpoczęły się już kilka dni przed, kandydaci startujący w wyborach przygotowali swoje plakaty z programem wyborczym. Oferty były różnorodne: od propozycji spędzania wolnego czasu na wycieczkach rowerowych, ogniskach, czytaniu bajek, grach i zabawach, wyjściach do kina, na basen, konkursach, spacerach, dyskotekach a nawet założeniu sklepiku w internacie, po pomoc w codziennych sprawach potrzebującym czy zwykłe koleżeńskie rozmowy.

W dniu wyborów, wystrój świetlicy szkolnej został zaaranżowany tak, aby przypominał lokal wyborczy. Wychowankom przedstawiono porządek zebrania i regulamin - objaśniono szczegółowo zasady głosowania. Ustępujący Zarząd MRI podziękował wszystkim za współpracę w roku ubiegłym i życzył powodzenia nowym kandydatom. Nad całością, prawidłowym przebiegiem wyborów oraz liczeniem oddanych głosów czuwały Komisja Wyborcza i Komisja Skrutacyjna. W głosowaniu brało udział 38 wychowanków. Spośród 13 kandydatów startujących w wyborach wyłoniono 5 osób, które zdobyły największą liczbę głosów całej społeczności. W wyniku demokratycznych wyborów członkami MRI na kadencję 2017/2018 zostali: Dominika , Karol, Grażyna, Damian i Natalia. Zdjęcia

Na Opiekuna Młodzieżowej Rady Internatu została powołana p. Zyta Biernacka. Kampanię oraz wybory przygotowały i przeprowadziły: p. Beata Żółtko i Beata Boguszewska.