http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_580/5.jpg28 września 2017 roku nasze wolontariuszki Natalia i Agnieszka pod opieką nauczycielki Elżbiety Szomko uczestniczyły w warsztatach „Przystanek Nadzieja - promocja zdrowego stylu życia” zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Barka”. Naszym zadaniem w trakcie tego przedsięwzięcia było wspieranie osób niepełnosprawnych z powiatu sokólskiego, aktywny udział w warsztatach. Zdrowy styl życia to przede wszystkim ruch, a tego w proponowanym przedsięwzięciu nie zabrakło. Atrakcyjne zajęcia zumby przeprowadziła instruktorka Lucyna Szymańska.

Kolejnym etapem zajęć było wspólne przyrządzanie potraw – tym razem to sałatka śledziowa, panierowana ryba i sałatka z darów jesieni: białej kapusty, papryki, ogórków, marchewki. Nasze wolontariuszki poznały przepisy na wyżej wymienione potrawy i sposób ich przyrządzenia, a szczególną pomocą wykazały się w trakcie prac porządkowych. Co ważne nawiązały się nowe znajomości, które jak sądzę będą kontynuowane. Zdjęcia

Opiekun Koła Wolontariusza
Elżbieta Szomko