http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_585/20171011_201905.jpg„Był sobie pewien malarz artysta,
Co namalował obrazów trzysta
Wszystkie te dzieła, płótno za płótnem,
jak dorożkarski koń były smutne – i tylko jedno było wesołe
bo namalował tam swoją szkołę.
W czerwieni, złocie, różu i bieli
Zrobił portrety nauczycieli.
I krzyknął stojąc przy swoim dziele:
Niech żyją wszyscy nauczyciele”

13 października 2017 roku społeczność ośrodka i zaproszeni goście spotkali się w świetlicy szkolnej, by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej Szczególny to czas - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz tych co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym dniu uczniowie mieli okazję złożyć wszystkim nauczycielom i pracownikom podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów, wyrazić swoją wdzięczność za pracę z dziećmi i na rzecz dzieci. Usłyszeliśmy również czarodziejskie słowo – przepraszamy, bo to taki przywilej uczniów, że w szkole chce się płatać różne figle.

Część artystyczna w formie koncertu życzeń to był strzał w dziesiątkę, bo wszystkim przypadły do gustu prezentacje artystyczne w formie wierszy, piosenek i tańca motyli.

Zaszczycił nas swoją obecnością Starosta Powiatu Sokólskiego Piotr Rećko, dyrektor wydziału spraw społecznych  starostwa powiatowego Anna Aniśkiewicz, emerytowane nauczycielki : Lucyna Taudul i Małgorzata Zarachowicz. Pan Starosta wręczył swoją nagrodę nauczycielce Beacie Tur za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej, nauczycielom i pracownikom ośrodka przekazał dowód wdzięczności za ich trud i pracę w postaci czerwonych róż, a wszystkich uczniów poczęstował tym, co lubią najbardziej - pysznymi słodyczami.

Część nauczycieli i pracowników administracji i obsługi odebrało nagrody za swoją pracę, zaangażowanie i etyczną postawę z rąk dyrektora ośrodka.

W organizację tego szczególnego dnia włączyli się rodzice, którzy nauczycielom i pracownikom ośrodka przygotowali słodką niespodziankę.

To był wyjątkowy dzień pełen radości, budującego optymizmu, pozytywnej energii i emocji dzięki współpracy wyjątkowej kadry i pracowników ośrodka, a w szczególności p. Ewy Wińskiej, p. Marty Kawrygo-Leonowicz, p. Zyty Biernackiej, p. Katarzyny Dylewskiej, p. Doroty Kozaczyńskiej, p. Lili Zajkowskiej, p. Bożeny Mróż.

Szczególne podziękowania kieruję w stronę Rady Rodziców: p. Małgorzaty Czaplejewicz i p. Marty Radziszewskiej oraz poszczególnych trójek klasowych. Cieszymy się, że w tym szczególnym dniu byliście razem z nami. Zdjęcia

Organizator : Elżbieta Szomko