http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_587/dsc_0886.jpgW środę 18 października cała społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Sokółce tradycyjnie już uczestniczyła w dorocznej Spartakiadzie Szkolnej pod hasłem „Aktywniej razem!”. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatowy Piotr Rećko, a organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod skrzydłami” oraz nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Celem spartakiady jest wyzwalanie aktywności ruchowej dzieci i młodzieży, propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie postaw społecznych opartych na zasadzie „fair play”, stwarzanie uczestnikom możliwości przeżywania radości i dumy ze swoich osiągnięć i rozwijania potencjalnych możliwości.

Sport to szkoła charakterów uczy cierpliwości, pokory, samodyscypliny, współpracy w zespole, zasad fair play i takie cechy staramy się rozwijać u naszych podopiecznych.

Zawody sportowe rozpoczął marsz po koronie hali sportowej przy hymnie spartakiady. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała w imieniu Starosty Sokólskiego – Pani Alicja Rysiejko – członek Zarządu Powiatu Sokólskiego. Przy nastrojowej, subtelnej muzyce zatańczyły szkolne „Motyle”. Pokaz artystyczny przygotowały: p. Dorota Kozaczyńska i p. Lila Zajkowska. Rozgrzewkę przygotowali i przeprowadzili wolontariusze z klasy II D Zespołu Szkół w Sokółce. Po złożeniu przysięgi sportowców zawodnicy przystąpili do realizacji konkurencji sportowych przygotowanych przez p. Elżbietę Margielewicz. Były tam między innymi: tory przeszkód z kształtek gimnastycznych, płotków i obręczy, trasa wyznaczona przez kolorowe „kamienie”. Należało się wykazać trafnym rzutem do kosza i wykonać strzał na bramkę przy użyciu kija hokejowego. Nie lada wyzwaniem było przejście przez barwny tunel.

Każdy mógł zmierzyć się z samym sobą, sprawdzić swoje możliwości, pokonać słabości i dobrze się bawić. Mniej sprawnych uczniów wspierali nauczyciele i wolontariusze z klasy mundurowej Zespołu Szkół w Sokółce. Uczniowie starszych klas rozegrali Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Ośrodka przygotowany przez Dorotę Kozaczyńską. Zwycięzca – Patryk z I klasy szkoły branżowej otrzymał trofeum z rąk Pani Dyrektor Marty Tolko-Kuziuta. Prowadzeniem ciekawych gier z zakresu sportów umysłowych zajęła się pani Lila Zajkowska. Błyskotliwym komentatorem sportowym była pani Katarzyna Zalewska

Po zmaganiach w zakresie konkurencji spartakiady wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z uciech sportowych na „dmuchańcach” w postaci placu zabaw i ogromnej zjeżdżalni. To był strzał w dziesiątkę. Wspaniała zabawa! Aby skorzystać ze zjeżdżalni trzeba było wspiąć się po specjalnej drabince linowej na sam szczyt. Wyczyn to nie lada. Kilkusekundowy zjazd dostarczał niesamowitych wrażeń. Zabawa była tak przednia, ze nie można było sobie odmówić kolejnego zjazdu. Radości dopełniło ZOO – dmuchany plac zabawy i radości. Można był skakać do woli wśród śmiechu i wesołych okrzyków.

Na zakończenie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal.

To był wspaniały dzień!

Wszystkie atrakcje spartakiady były możliwe dzięki ludziom o dobrych sercach. Serdecznie dziękujemy sponsorom. Byli nimi: Mariusz Woronowicz Firma Kaweta, Nadleśnictwo Krynki, Nadleśnictwo Augustów. Galeria

Organizatorzy:

Beata Tur - Prezes Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych
„Pod Skrzydłami”

nauczyciele: Elżbieta Margielewicz, Dorota Kozaczyńska