http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/23760414_1556627917709342_93755717_o.jpg17 października 2017r. mogliśmy uczestniczyć w pierwszym w tym roku szkolnym Internetowym Teatrze TVP dla Szkół. Była to znana większości „Księga dżungli” wystawiona przez aktorów teatru Arlekin w Łodzi.

Autorem inscenizacji jest mieszkający w Islandii światowej sławy lalkarz Bernd Ogrodnik, którego mistrzowski pokaz „Metamorfozy” można było oglądać w Łodzi w 2015 r. na pierwszym Festiwalu AnimArt. Międzynarodową sławę zyskał dzięki zaprojektowaniu marionetek, które zagrały w filmie „Strings” (polski tytuł to „Zemsta Habalończyka”). Muzykę do przedstawienia komponuje pochodzący z Łodzi, znany artysta-multiinstrumentalista, znawca muzyki hinduskiej - Lucjan Wesołowski". W przedstawieniu wykorzystane zostały rzadko spotykane Marionetki Długoniciowe - lalki zawieszone na około 6 metrowych sznurkach.

Organizatorzy: Marta Tolko-Kuziuta, Marta Kawrygo-Leonowicz