http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_604/img_20171127_104313.jpg„Gdy Ci zwierzę zachoruje wiedz, że człowiek się znajduje
co wybrał zaw
ód taki, w którym leczy się zwierzaki.
On przez lata swej praktyki  podpatrywał ich nawyki
i zdobywał doświadczenie  jak wygląda ich leczenie.
Teraz szczepi, bada, radzi co kto tylko przyprowadzi
koty, ptaki, psy, gryzonie z przyjemnością bierze w dłonie."

27 listopada 2017r uczniowie klasy VI, VII SPU oraz III GU wybrali się na wycieczkę. W tym  oraz w następnym tygodniu będą poznawać świat oraz potrzeby czworonożnych przyjaciół. Najlepiej na tym się zna weterynarz dlatego też  pierwszy temat z tego działu zrealizowaliśmy w gabinecie weterynaryjnym „Wilcza Łapa”.

Celem naszego spotkania było  poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia. Zwiedzając gabinet uczniowie zajrzeli do każdej szuflady koszyka oraz szafki. Lekarz weterynarii Pani Anna Halicka- Dojlida przekazała wiadomości dotyczące pielęgnacji zwierząt domowych oraz przypomniała ważne zasady w kontaktach z  psami. Narzędzia medyczne oraz „sala operacyjna” również nie pozostały im obce. Pani weterynarz opowiedziała do czego służy: aparat do usg, koncentrator tlenu oraz mikroskop. Jednak największe wrażenie na uczestnikach spotkania wywarł  „mikroświat” i samodzielne przygotowywanie preparatów do oglądania.

Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu, zadawali pytania oraz chętnie dzielili się informacjami o swoich pupilach i ich problemach zdrowotnych.  Zdjęcia

Serdecznie dziękujemy Pani weterynarz Annie Halickiej –Dollida oraz pani Ewie Kuklicz z gabinetu weterynaryjnego „Wilcza Łapa” za odkrycie przed nami tajników pracy weterynarza. 

Opracowanie: Zuzanna Szarkowska-Czeczko