http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_607/28.jpgSzkolne koło wolontariusza SOS-W w Sokółce w ramach realizacji działań w zakresie przedsięwzięcia „Przystanek Nadzieja” postanowiło włączyć się  do organizacji spotkania wigilijnego osobom niepełnosprawnym z powiatu sokólskiego. Pomysł wolontariuszy – upieczemy pierniki. We współpracy z opiekunem koła Elżbietą Szomko zostały zorganizowane produkty niezbędne do upieczenia pierników świątecznych. Poprosiliśmy o pomoc i współpracę nauczycielkę Bożenę Mróz, która po zapoznaniu się z naszym pomysłem wyraziła zgodę na wcielenie go w życie. Pani Bożena prowadzi w ośrodku zajęcia kulinarne.

Na zajęciach praktycznej nauki zawodu uczniowie klasy I Branżowej Szkoły I Stopnia, II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod bacznym okiem p. Bożeny Mróz – nauczyciela przedmiotów zawodowych gastronomicznych oprócz swoich podstawowych zadań do wykonania, podjęli się realizacji dodatkowego przedsięwzięcia, jakim było sporządzanie piernikowych prezentów osobom niepełnosprawnym. Uczniowie z dużym zaangażowaniem rzucili się w wir pracy, ponieważ cel był szczytny. Sporządzali ciasto piernikowe, po czym je wałkowali i formowali z niego kształty. Piernikowe gwiazdeczki – ciasteczka wyciskali z foremek, układali na blasze i piekli. Z pierniczków młodzież utworzyła przepiękne choinki w ilości około 40 sztuk, które ze sobą sklejała, własnoręcznie wykonanym lukrem.  Kolejnym etapem pracy było dekorowanie według własnej inwencji, a następnie pakowanie. Taka produkcja była nie lada wyzwaniem. Ale jak zwykle sprostaliśmy zadaniu Smile Zdjęcia

Wykorzystując swoje talenty i umiejętności kulinarne staramy się pomagać wszystkim, którzy nas o to poproszą. Swoją pracą i zaangażowaniem uczniowie pokazali, że mają wielkie serca. Pomagajmy!!!

 Elżbieta Szomko
Bożena Mróz