http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_615/dsc04921.jpgTradycją Koła Plastycznego  z elementami tańca „Uczeń Artystą” jest udział uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Wkrótce Święta” pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Szomko. W tym roku zgłosiliśmy na konkurs 19 prac młodych artystów.  Miło również, że do zmagań konkursowych przygotowały uczniów nauczycielki Dorota Kozłowska, Marta Januszkiewicz.

Pomysłodawczynią  i organizatorką tego przedsięwzięcia jest nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 3 Jolanta Paruk, która uważa, że twórczość plastyczna jest naturalną potrzebą młodego człowieka, daje dużo satysfakcji, pozwala wyrazić emocje i uwrażliwia nie tylko artystycznie. Temat „Wkrótce Święta” szczególnie mobilizuje młodych twórców.

14 grudnia 2017 roku uczestniczyliśmy w oficjalnym podsumowaniu zmagań konkursowych podziwiając prace pełne dziecięcej fantazji i twórczej ekspresji, doskonale wprowadzających   w atmosferę nadchodzących  Świąt Bożego Narodzenia. Wyniki konkursowe w poszczególnych kategoriach również nas oczarowały:

I miejsce  Wiktoria ze Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Elżbiety Szomko

I miejsce  Agnieszka ze Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Elżbiety Szomko

I miejsce Ania z ZSZ pod kierunkiem Elżbiety Szomko

II miejsce Tomasz ze Szkoły podstawowej pod kierunkiem Doroty Kozłowskiej

Organizatorzy konkursu przygotowali młodym artystom, gościom i sponsorom, nauczycielom i rodzicom słodki poczęstunek. W dobrych nastrojach, zadowoleni ze swoich sukcesów wróciliśmy do ośrodka.  Na apelu w dniu 15 grudnia Elżbieta Szomko rozdała dyplomy za udział w konkursie  ze słodką niespodzianką i podsumowała zmagania konkursowe uczniów. Zdjęcia