http://www.soswsokolka.pl/images/1.png http://www.soswsokolka.pl/images/2.png http://www.soswsokolka.pl/images/3.png

Projekt „W poszukiwaniu wspólnego pola uwagi”
– realizowany przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
i Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami”

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_616/img_20171213_184145.jpgZajęcia z zakresu Sensoplastyki były realizowane w ramach projektu „W poszukiwaniu wspólnego pola uwagi” - zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami”. Odbywały się w formie warsztatowej 2 razy w tygodniu po 2 godziny, w dwóch grupach zróżnicowanych wiekowo.

            Zajęcia Sensoplastyki opierają się na pracy z ekologicznymi i biodegradowalnymi materiałami plastycznymi, które przygotowuje się z łatwo dostępnych artykułów spożywczych. Dzięki czemu materiały są w pełni bezpieczne. Celem zajęć było poszukiwanie porozumienia z dzieckiem poprzez wszystkie zmysły, a także rozwój osobowości, usprawnianie ruchowe, usprawnianie manualne, rozwijanie świadomości własnego ciała.

            Podczas pracy na otwartej przestrzeni obserwowaliśmy, słuchaliśmy, wąchaliśmy, smakowaliśmy i dotykaliśmy. Wspólnie stworzyliśmy efektowną lampę lawową, kolorową ciecz nienewtonowską, pachnącą ciastolinę, wielobarwny i o różnej strukturze dywan sensoryczny po którym chodziliśmy, puchnącą farbę, miękką mannolinę, plastelinę, ciepły śnieg z którego mogliśmy ulepić kule, a także malowaliśmy obrazy na mleku.

Wszystkie działania uczestnicy wykonywali z ogromną chęcią i zaangażowaniem. Zajęcia były doskonałą zabawą i niezwykłym przeżyciem. Im więcej kolorów, różnorodności mas, „brudzenia się”, tym więcej radości, której nie było końca. To były fantastyczne wybryki :) w dziedzinie Sensoplastyki! Zdjęcia

            Zajęcia były prowadzone przez certyfikowanego Trenera 1 stopnia Sensoplastyki, nauczyciela Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im J. Korczaka w Sokółce.

Katarzyna Dylewska