http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_624/dsc_0803.jpg„Aniołowie w niebie głoszą wieść radosną:

Bożego Narodzenia nadszedł czas!”

W grudniowe popołudnie, tradycyjnie jak co roku, cała społeczność Ośrodka oraz zaproszeni goście zgromadzili się wspólnie na uroczystej Wigilii.

Ten  magiczny wieczór, jedyny w roku rozpoczął się od „Jasełek”, pt. „Zostań Jezu z nami”, przeplatanych tradycyjnymi kolędami które rozegrały się w niezwykłej betlejemskiej scenerii.

Przedstawiciele uczniowskiej społeczności - Małgosia, Patryk i Daniel uroczyście powitali wszystkich zebranych: wychowanków, rodziców, kadrę Ośrodka, przedstawicieli duszpasterstwa w Sokółce, Starostę Sokólskiego- p. Piotra Rećko oraz  przedstawicieli władz samorządowych i innych przyjaciół Ośrodka i złożyli wigilijne życzenia.

Nie zabrakło również tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i składania sobie serdecznych, świątecznych życzeń. Po wspólnej modlitwie zainicjowanej przez obecnych duszpasterzy ,wszyscy zasiedliśmy do uroczystej kolacji, gdzie każdy mógł spróbować przepysznych wigilijnych potraw.

 Najbardziej wyczekiwanym momentem tego świątecznego wieczoru było przybycie samego Świętego Mikołaja, który zjawił się aż z dalekiej Laponii, by wręczyć wszystkim gwiazdkowe prezenty. Oprócz nich, dla każdego miał jakieś miłe słowo, żarcik lub zabawne świąteczne życzenia. Nasz Mikołaj nie zapomniał również o dorosłych ,wszyscy goście i pracownicy zostali obdarowani świątecznymi lampionami ze słodką niespodzianką.

W ramach podziękowania za otrzymane prezenty, Mikołaj wysłuchał kolęd w wykonaniu naszych wychowanków. Te wspólne chwile spędzone w miłej świątecznej atmosferze,  pozostaną nie tylko na zdjęciach ale na długo w sercach i pamięci wszystkich zebranych.

Podczas dzisiejszej uroczystości miało również miejsce poświecenie nowo wybudowanej windy im. Króla Maciusia I przez zaproszonych duszpasterzy, aby długo i dobrze nam służyła i „wprost do nieba” wznosiła naszych wychowanków.

Ten magiczny, świąteczny wieczór dobiegł końca, na kolejny który przyjdzie dopiero za rok, wszyscy będziemy czekać z wielkim utęsknieniem.

Dyrekcja SOSW dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznej uroczystości wigilijnej.

Niechaj ziemię rozśpiewa
kolęda, każdy dom i każdego
z nas, niechaj piękne będą
 Bożonarodzeniowe
Święta i niechaj niosą
betlejemski blask.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Beata Boguszewska