http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_635/20180208_174409.jpg

W tłusty czwartek Szkolny Klub „Jestem Wolontariuszem” Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce we współpracy ze Stowarzyszeniem „Barka” w Sokółce współorganizował warsztaty kulinarne „Rogaliki”. To kolejne działanie w ramach realizacji przedsięwzięcia „Przystanek Nadzieja”.

Na spotkanie zaprosiliśmy osoby niepełnosprawne z powiatu sokólskiego, które w trakcie zajęć prowadzonych przez panie: Elżbietę Szomko i Krystynę Stefanowicz uczyły się umiejętności pieczenia rogalików i sakiewek z dżemem, marmoladą. Wolontariusze z ośrodka wspierali przystankowiczów w praktycznych działaniach, ale także sami nabywali nowe wiadomości i umiejętności. Po raz kolejny okazało się, iż wspólna praca zbliża do siebie ludzi.

Podsumowaniem warsztatów była degustacja i rozmowa uczestników przy herbatce na tematy nie tylko kulinarne. Zdjęcia

Opiekun Klubu „Jestem Wolontariuszem”

Elżbieta Szomko